GieldaStron.pl

jtemplate.ru - free extensions for joomla

Czy warto kupować fanów?

Dzisiaj zajmę się sprawą kupna fanów na allegro lub stronach przeznaczonych do wymiany fanów na facebook'u. Będzie krótko i treściwie, bo sprawa wydaje mi się na tyle prosta, że nie ma co filozofować.

 

 

1. Sprawa wizerunkowa, a jakość społeczności

Nie łudź się, że kupieni fani będą fanami aktywnymi i prawdziwymi. W 90% przypadków są to konta fikcyjne. Dlaczego więc warto byłoby kupić fanów? Kupno polecam szczególnie na początku istnienia strony czy też fanpage'a strony. Jest to kwestia wizerunkowa. Duża część osób, po wejściu na Twoją stronę, mimowolnie zauważa ilość fanów na fb. Jeśli będzie ona wynosić 1 lub 13 to taka stronka traci, w oczach oglądającego, na wiarygodności.

Chętniej oglądane są strony, które sprawiają wrażenie często odwiedzanych i poczytnych. Prawda? Prawda, spora ilość fanów poprawia to wrażenie. Oczywiście nie ma co przesadzać z ilością, bo przykładowo blog o paleniu drewnem w kominkach, który posiada 2000 fanów jest dla mnie nieporozumieniem.

 

2. Sprzedaż reklamy

Kiedy mamy już spory fanpage jest dosyć duże prawdopodobieństwo, że uda nam się korzystnie na nim sprzedać reklamę. Reklamodawcy i kobiety z działów marketingu, w dużej części przypadków, są na tyle naiwne, że wolą reklamę na fanpage'u "Strokrotki, frotki, lubię kotki' z liczbą fanów 20 000 niż na fanpage'u tematycznym z rzeczywistą liczbą fanów 1000. Ilu będzie faktycznych fanów na stokrotkach? Sami możecie sobie odpowiedzieć :-). W każdym razie- Wy, Wydawcy, możecie korzystać na niewiedzy, więc większa liczba fanów może być dla Was korzystna finansowa :-).

 

3. Sieci afiliacyjne

...jak netsales pozwalają sprzedawać reklamę na fanpage'ach. Jednak kiedy chcesz poprowadzić promocję na fanpage'u z liczbą fanów 1000-2000, Panowie z firmy Cube (właściciel netsales) mówią, że ok, ale przy tak małym fanpage'u może to być nieopłacalne. Generalnie są niechętni takim fanpage'om (choć ja uparłem się i udowodniłem, że wierni fani w liczbę ok. 1500 potrafią dać zarobić całką niezłą sumkę). Rzecz w jakości, a nie ilości- jednak nie wszyscy są tego świadomi, więc większa liczba fanów nigdy nie zaszkodzi :-).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież